Türbün Tamiri – Tork Konverter Tamiri

Türbün Nedir? ya da Tork Konvertör Nedir?

Tork konvertör (döndürme kuvveti değiştiricisi) denilen ve genel çalışma prensibi ile gerçek bir türbün sistemi olan, tek farkı yani basınçlı hava yerine basınçlı yağın yoğunluğu ile çalışarak içerisindeki türbün kanatlarının belirli hızlarla motor ile şanzıman arasındaki sürüş konforu ve vites geçişlerini dengeleyen otomatik şanzıman düzeneğindeki kilit noktadır.

Türbün Tamir Olur mu?

Yapısı itibari ile mühürlü bir hazne şeklinde olan ve içinde bi kaç parçadan oluşan sadece uzman kişilerce müdahale edilebilen türbün tamiri mümkündür.

İçerisindeki bozulan parçaların yenisi ile değiştirilmesi sonucu tamir işlemi yapılan türbünün en önemli aşaması açma ve kapama işlemidir. İçerisinde çok yüksek yağ basıncı ile çalışan yapının bu basınca dayanabilecek bir yapıya sahip olmasından  dolayı sistemin açma ve kapama işleminin mutlaka bu işin uzmanı tarafından yapıması gerektiğini unutmayın.

Arızalı Türbün

Tork konvertörü – Türbün tamiri konusunda uzman olan Sancak Oto – Otomatik Şanzıman Tamir Servisi bu konuda referansları ile uzmanlığını kanıtlamıştır.

Sancak Oto – Otomatik Şanzman Servisi